Lietotājs: Parole: iegaumēt: Reģistrācija Aizmirsāt paroli? Logins?
Ziņas / BalticRace
 
SitemapE-MailContact Us
 
LV
meklēt
SākumsZiņasSezona 2016GalerijaForumsKontakti
Racinghistory.lv
maisitaji

Ziņas
Izdrukāt
Drifts viltīgajā Biķernieku elkonī jau šonedēļ05.27.14

 

info: Elīne Berķe

 

Jau šo svētdien, 1. jūnijā, Biķernieku trases slavenajā elkoņa līkumā pirmo reizi norisināsies Latvijas drifta posms. Pēc pagājušās sestdienas treniņa jaunajā un sarežģītajā trases konfigurācijā var spriest, ka gan Latvijas drifta kausa pilotiem, gan arī skatītājiem pirmās sacīkstes elkonī būs aizraujošas.

 

Lai arī paši labākie un iespaidīgākie Latvijas drifteri startē Latvijas PRO drifta čempionātā, jāatzīmē, ka Latvijas drifta kausa Street un ProAm klašu pilotu līmenis pēdējo gadu laikā ir strauji audzis.

 

Ja Street jeb tā saucamā ielas klase ir kā pirmais solis driftā, tad ProAm ieskaite, kurā spēcīgākie startē jau ar PRO līmeņa spēkratiem, ir kā jauno PRO braucēju kalve. To pierāda fakts, ka pagājušās sezonas ProAm pirmais četrinieks šogad jau veiksmīgi cīnās Baltijas un pat Austrumeiropas mērogā.

 

Neraugoties uz augsto līmeni, slavenais elkoņa līkums, kurš drifta konfigurācijā tiek veikts pretēji ierastajam trases virzienam, savas virāžas dēļ izrādījās ļoti viltīgs. Uz sestdienas treniņu sabraukušajiem drifteriem, kuri kopskaitā bija 41, nācās pamatīgi iesvīst, lai trasi perfekti izbrauktu pa tiesnešu izliktajiem vērtēšanas konusiem. Daudzi piloti padzīvojās pa trases malā esošo zālīti un oļiem, savukārt atsevišķiem pilotiem pat bija kontakts ar sienu.

 

Tomēr braucējiem šis jaunais izaicinājums patīk, ko pierāda vairāku vadošo drifta kausa pilotu izteikumi. „Interesantāk un savādāk, noteikti labāk par „333” trasi, par to nav divu domu. Iemetiens sanāk pie 120 km/h,” tā jauno konfigurāciju raksturo Artūrs Mihailovs, kurš startē ar Latvijas driftā jaunāko automobili – 2007. gada BMW 335i kupeju.

 

Arī PRO pilots un pagājušā gada ProAm klases otrās vietas ieguvējs Raivis Graudiņš, kurš uz treniņu bija ieradies testēt tikko uzbūvētu drifta spēkratu, jauno konfigurāciju novērtēja atzinīgi: „Trase priekš ProAm klases tiešām lieliska.”

 

Jauno trasi par interesantu, bet vienlaikus sarežģītu uzskata arī šī gada Street ieskaites līderis Kārlis Graustiņš: „Elkonis ir mānīgs, nedaudz, nedaudz par daudz un esi ārā. Vajag uzmanīties, bet viss, kas ir viegls, nav interesants.”

 

Sagaidāms, ka svētdien, 1. jūnijā, uz starta Latvijas drifta kausa otrajā posmā izies vairāk nekā 50 automašīnas, starp kurām būs arī tādi driftā unikāli auto kā krievu autobūves leģenda VAZ 2105 un drīzāk pensionāru, nevis drifteru iecienītais Volvo 940 universāls.

 

Jāatzīmē, ka skatītājiem šis posms būs īpaši aizraujošs, jo tribīnes elkonī atrodas tieši pie trases, kas nozīmē, ka sānslīžu cīņas un dūmu mutuļi būs teju rokas stiepiena attālumā. Ar ieejas biļeti, kuras cena iepriekšpārdošanā ir tikai 5 eur un uz vietas būs tikai 7 eur, skatītāji varēs apmeklēt gan tribīnes, gan dalībnieku parku, kur iespējams gan aplūkot tuvāk driftā startējošos spēkratus, gan arī aprunāties ar drifta kausa pilotiem. Un vēl - par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja 1. jūnija sacensībās būs bez maksas.


Latvijas drifta kausa 2. posma dienas kārtība (1. jūnijs):(organizatori patur tiesības pēc vajadzības pamainīt dienaskārtību)

11:30-12:45 – treniņi

13:00 – sacensību atklāšana

13:20-15:00 – kvalifikācija

15:30-16:30 – TOP 16 tandēmu braucieni Street klasei

16:30-18:30 – TOP 32 tandēmu braucieni ProAm klasei

18:45 – apbalvošana

 

Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi

Facebook: Latvian Drift page

Twitter: Latvia drift

Draugiem.lv: Latvijas drifts un www.driftlatvia.com

 

 

Mūs atbalsta:: KUMHO TYRE, Lāčplēsis, Motul, Optisports, TWIN auto- auto rezerves daļu tirgotājs, prodrift.lv BMWpower.lv, balticrace.lv, ss.lv, informatīvais uzziņu dienests 1188, www.traips.lv, Degviela, Tipogrāfija Poligrama, sportacentrs.lv, tvnet.lv, LAF, www.travelnews.lv, DC shoes, automazgātuve Genarts, Battery energy drink, RISJ pirotehnikas veikals, Pizza Fly, TOMO hotel, BKSB, CSDD, Just bārs, Vējstikli, go4speed.lv, driftemotions.lv, Apsardze „BERKUTS” un STP.

 Komentāri:

Tev jabūt autorizētam lietotājam, lai varētu komentēt rakstu! Reģistrējies šeit!
Kristinesfrizetava
www.racinghistory.lv
1
© Copyright BalticRace.lv 2009-2016
Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz BalticRace.lv obligāta
0 / 0 / 0.0162
e-TIRGUS.LV